Prosím aktualizujte si svůj prohlížeč nebo vyzkoušejte otevřít stránky v jiném prohlížeči.

Vypadá to, že používáte zastaralý prohlížeč. A protože je náš web vystavěn na nejmodernějších technologiích, nemusí vše fungovat, jak má.

Jak vybrat venkovní dlažbu


Aby Váš dům zůstal dlouhodobě krásný a útulný je důležité upravit i jeho okolí. Nedílnou součástí exterieru je venkovní dlažba, které je v současné době na trhu velké množství.

Ze všeho nejpřirozenější je ovšem dlažba betonová.

Betonová dlažba splňuje odolnosti vůči klimatickým podmínkám i vůči mrazu.

Terasy a balkóny

Na dláždění teras a balkónů jsou vhodné dlažby o troušťce 5-6cm. Správným podložím, izolací a samotnou pokládkou či spárováním se lze v budoucnu vyhnout problémům s propadáváním a případnýmpoškozením vydlážděných ploch.

Na terasy je možné ukládat dlažbu na terče. Jde o podložky, na kterých jsou dlaždice uloženy za rohy. Spáry nejsou vyplněny, voda tak odtéká pod dlažbou.

Kompletní nabídku dlažeb najdete zde.

Chodníčky

Pro vydláždění chodníčků a cestiček na zahradě jsou vhodné dlaždice o síle 5cm, případně výseče či kruhové nášlapy, které v travnaté ploše vypadají velice esteticky.

Kompletní nabídku výsečí a nášlapů najdete zde.

Vjezdy a parkovací plochy

Pro vjezdy a parkovací plochy je nutné použít již silnější dlažby, a to tloušťky 6-8cm. Jedná se především o zámkové dlažby.

Pokud by pokládka proběhla nalepením na betonovou desku, pak je možné použít i dlažby vymývané.

Kompletní nabídku dlažeb najdete zde.

Dlažbu je potřeba hodnotit i ze strany funkčnosti, např. vymývaná dlažba má vhodnější protiskluzné vlastnosti nášlapného povrchu. Na výrobu této dlažby se používají různé materiály, oblázky či drtě.
Na protiskluznost je nejvhodnější výroba z drtí, jelikož jde o hraněný kámen.

Vymývanou dlažbu klademe se spárou cca 8-10mm, kterou následně spárujeme. Při spárování musíme dbát na čistotu, aby se neznehodnotil povrch touto spárovačkou.

správné spárování

špatné spárováníZ vymývaného betonu naše firma Exterier Beton s.r.o. nabízí velké množství různých doplňků, které lze vyrobit ve stejném povrchu jako dlažbu.

  
Naše produkty